12.11.2019

      12.11.2019 року в приміщенні актової зали ДНЗ «Борщівський професійний ліцей» начальником служби у справах дітей Скороходом Орестом Петровичем, було проведено навчальний тренінг для учнів по проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Тернопільської області, що до безпечної міграції та працевлаштування».

      З початку виховного заходу виступила консультант гарячої лінії з протидії торгівлі людьми Петрунишин Галина Любомирівна .Віна розпочав свою розповідь з того що торгівля людьми в Україні на сьогодні є досить болючою проблемою. Адже наша держава очолює список країн, котрі потерпають від торгівлі людьми. За результатами наукового дослідження, профінансованого Єврокомісією, Україна посідає 87-е місце у світовому рейтингу боротьби з торгівлею людьми. Торгують і жінками, і чоловіками, і дітьми, але в переважній більшості випадків в якості «товару» виступають жінки. Приблизно в одному випадку з п’яти жертвами работоргівців стають діти. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торгівців людьми щороку стають 1,2 млн. дітей. Їх вивозять в інші країни або регіони з метою всиновлення, випрошування милостині, використання у важкій нелегальній праці або для роботи у сфері секс-послуг, порнобізнесі тощо. Спектр роботи стає все більшим. Людей експлуатують у домашньому господарстві і виробництві, торгівці переходять до вербування у сільську місцевість, поширюється внутрішня торгівля та змінюються шляхи вивезення.

      Після актуалізації проблеми, практичним психологом був продемонстрований документальний фільм «Життя на продаж», в якому розкривалась суть цієї проблеми на прикладі історій трьох людей , які потерпіли від цієї проблеми. Далі практичний психолог зробив акцент на тому що ця проблема існує не тільки десь по телебаченню або в інтернеті , а і серед нас, розповівши історію реальної людини, яку намагались продати в рабство. Також було зроблено наголос на тому, що кожен студент який хоче обговорити цю проблему може звернутись по допомогу до практичного психолога у любий зручний час.


12.11.2019

Проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Державного навчального закладу «Борщівський професійний ліцей»


23.10.2019

Учні ліцею Мазанова Аліна і Садовська Христина та практичний психолог Кормиш Любов Петрівна, взяли участь в тренінгу з протидії торгівлі людьми, який відбувся в м. Тернопіль 23.10.2019 року.


17.10.2019

Край дороги хрести, прапори на високих могилах
Жовто -сині, із вітром удень і вночі гомонять
Та ще більше могил безіменно - журливих,
В тих криївках довічних герої правдиві лежать.

"Солодше нам за волю умирати, як жити в путах мов німі раби".
Під такою назвою відбувся виховний захід присвячений 77 річниці створення УПА та Дню захисника України, який підготувала викладач історії Мозиль С.В.


03.10.2019

«Учителю мій дорогий, тобі наша шана й подяка!...»
Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання,
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання,
Наші святкові і щирі вітання!

«Поволі падає золоте листя і вкриває задуману землю розкішним золотим килимом,у якому ніби загубилися ваші ніжні посмішки, дорогі педагоги.

Вони як маленькі натомлені сонця розсипаються міріадами грайливих блискіток і наповнюють Ваші очі радістю. І це золото, дароване Вам щедрою осінню в знак щасливої долі, і цей день, осяяний тисячами щирих посмішок вдячних учнів, належить Вам, дорогі викладачі -такими теплими, щирими словами розпочалися урочистості з нагоди Дня працівників освіти у нашому ліцеї. Сьогодні, в переддень професійного свята, учні 1-х курсів, та учні ліцею підготували для всього педагогічного колективу пісенні виступи, гумористичні вистави. За традицією педагогічний колектив з професійним святом привітав директор ліцею І.Є. Драпак побажавши колегам здоров’я, благополуччя, наснаги та успіхів у вихованні молоді. Привітання та творчі здібності, разом з енергійністю та щирістю учнів відтворили святковий настрій та слугували вдячністю всім наставникам за їх професійний та натхненний внесок в учнівське життя, за їх справді подвижницький щоденний труд. Педагогічний колектив навчального закладу щиро вдячний своїм вихованцям за чудове свято.


02.10.2019

Майстром виробничого навчання Охітвою М.В. був проведений круглий стіл на тему: «Сучасне обладнання газового зварювання»
Мета : Ознайомити учнів із сучасним обладнанням газового зварювання.
Захід збагатив учнів новими знаннями, навичками та вміннями, а також підвищив інтерес до обраної професії.
Це один з найважливіших чинників, який стимулює творчу діяльність учнів. Розвиток пізнавальні здібності учнів, розширяє їх світогляд, підвищує рівень теоретичних знань і практичної майстерності учнів, виховує відчуття відповідальності за доручену справу.


26.09.2019

Психологічні тренінги з адаптації першокурсників.
Важливим завданням навчальних закладів є створення умов для всебічного розвитку молодої людини для розкриття та реалізації її потенційних можливостей в обраній майбутній професії. Багато залежить від ступеня пристосування учня-першокурсника до умов навчального закладу, тобто від його успішної соціалізації та адаптації. І на початку нового навчального року, у той час, коли складний період вступних випробувань залишиться позаду, на поріг професійного ліцею ступить новий учень . «Яким буде цей учень ? Чи зможе він увійти до великого колективу учнів ліцею ? Чи спроможний він буде оволодіти тією професією, яку обрав?» - це ті питання, які виникають у членів педагогічного колективу. Допомогти віднайти відповіді на ці запитання повинен практичний психолог навчального закладу.
2 жовтня психологом ліцею Кормиш Л.П в групах першого курсу проведені діагностичні обстеження «Адаптація першокурсників» за методиками: «Анкета першокурсника», «Проективні методики», «Темперамент», «Адаптація». Проведені вправи - «П'ять добрих слів», «Інтерв'ю», ігри «Павутинка», «Вузлик на пам'ять», ігри-руханки сприяли кращому знайомству учнів один з одним, дали змогу скоротити дистанцію в спілкуванні, дізнатися цікаві факти про кожного, знайти спільні інтереси, розвинути навички позитивної соціальної поведінки. Під час тренінгу учні виявили високу активність, бажання дізнатися і поділитися новою інформацією, відпрацьовували уміння приймати групові рішення. Великий інтерес викликала технологічна гра «Попереду у нас – навчання в ліцеїі». Завдання гри:
- діагностика соціальної зрілості вміння спілкуватися з однолітками;
- створення ситуацій які спокушають до співпраці, взаємодопомоги і підтримки;
- виявлення сподівань, тривог, пов’язаних з початком навчання в ліцеї.
Учні із задоволенням брали участь в даному дійстві, вони отримали позитивні емоції та гарний настрій. За результатами діагностики проведені індивідуальні консультації для викладачів та класних керівників. Надані практичні рекомендації щодо покращення процесу адаптації учнів нового набору. Отже, проблема адаптації першокурсників дуже важлива і не випадково: від успішності цього процесу багато в чому залежить подальша професійна кар’єра і особистий розвиток майбутнього спеціаліста.


02.09.2019

      Другого вересня урочистою лінійкою, присвяченою Дню знань, розпочався новий 2019-2020 навчальний рік у ДНЗ "Борщівський професійний ліцей" .
Ліцейний дзвоник в цей день пролунав для більш ніж 240 дівчат та хлопців з усіх куточків Тернопільської області та з поза її меж.
Всіх присутніх привітали : директор ліцею Драпак Ігор Євгенович, заступник з навчальної роботи Красовська Оксана Володимирівна.
Від старшокурсників вітання прозвучали від учениці Воробець Ілони та Петринчука Василя.
Заступник з виховної роботи Кормиш Л.П., керівник ВІА Мозиль І.Є., викладач предмета "Захист Вітчизни" Климів Я.В. підготували літературно - музичний супровід святкового заходу.
Після урочистої лінійки всі учні були присутні на першому уроці "Від проголошення незалежності до вільної України".
Педагогічний колектив доклав всіх зусиль для того, щоб цей день надовго залишився в пам'яті учнів.